Mehmet Hakan Kuş

Yönetici Ortak @ İNOVETA KOMPOZİT TİC. LTD. ŞTİ.

1958 yılının Mayıs’ında İstanbul Beyoğlu’nda doğdu. İlk ,orta ve yüksek öğrenimini Istanbul’da tamamlayarak , 1979 yılında O günkü adıyla İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi (Bugünkü adıyla Marmara Üniversitesi ) İktisat -Maliye Bölümünden iyi derece ile mezun oldu. 1981 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bilimleri Enstitütüsü’nde Pazarlama ve Pazar Araştırması üzerine iki yıllık Lisansüstü eğitimini derece ile bitirdi.

Aynı yıl, Türkiye Şişecam Fabrikaları T.A.Ş.’ne bağlı Paşabahçe Ltd. şirketi Elyaflı Kompozit Malzemeler Pazarlama Grubunda Satış temsilcisi olarak Kompozit dünyası ile tanıştı.
Şişecam daki iş yaşamında , hep Kompozit malzemelerle ilgili olmak üzere başlıca Doymamış Polyester reçineleri , Cam Elyaf’ı , Cam Elyaf takviyeli Plastik son ürün kalıplama, üretim,tasarım ve satışı ile ilgili Cam Elyaf A.Ş., Camsar A.Ş. ve Paşabahçe Ltd şirketlerinde çeşitli kademelerde yönetici olarak farklı görevler üstlendi.
Şişecam Kimyasallar grubundan Başkan Danışmanı olarak 2018 yılı sonu itibariyle 37 yıl sonunda emekli oldu.

Bu dönem içinde;
Kompozit Sanayicileri Derneği’nde (Eski adıyla CTP Sanayicileri Derneği ) Kurucu üyeliği ve 2011 – 2018 dönemlerinde Yönetim kurulu üyeliği,
Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı’nda, Kurucu / Mütevelli Heyet Üyeliği ve 2015 -2018 döneminde Yönetim Kurulu üyeliği bulunmaktadır.
Halen Maskim grup üyesi İnoveta Kompozit Ltd. şirketinde Yönetici Ortak olarak çok sevdiği Kompozit sanayii ve sanayicisine hizmet vermeye, deneyimlerini paylaşmaya çalışmaktadır.
İngilizce bilen Hakan Kuş 36 yıllık Evli, yetişkin İki çocuk babasıdır.