TURK KOMPOZIT 2019 KOMPOZİT ZİRVESİNİN BAŞLAMASINA BİR HAFTA KALDI

Kompozit Sanayicileri Derneğimiz; ilkini 2013, ikincisini 2015 ve üçüncüsünü de 2017 yıllarında düzenlediği Kompozit Etkinliği’nin dördüncüsünü 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirecektir.
Etkinliğimiz bu yıl SEREKS FUARCILIK ile isbirliği içerisinde yine Fuar olarak düzenlenmektedir. “3. Türk ve Bölgesel Kompozit Sanayi, Teknoloji ve Uygulamaları Fuarı” veya kısaca “TURK KOMPOZIT 2019 KOMPOZİT ZİRVESİ” kompozit sanayine özgü üretim, işleme ve uygulama metodları başta olmak üzere tüm kompozit sektörünü kapsayan faaliyetleri içerecektir.
TURK KOMPOZIT 2019 Kompozit Zirvesi Türk Kompozitinin ulaştığı noktayı bir kez daha sergilemenin yanı sıra bir dizi etkinliğe de sahne olacaktır. Özellikle hammaddeler (reçineler, elyaf ve takviye malzemeleri, teknik tekstiller, termosetler, termoplastikler, katkı malzemeleri), yarı ve ara ürünler, nihai ürünler, işleme teknolojileri, makina ve ekipmanlar, tüketim malzemeleri ve hizmetler, ziyaretçilere dönük teknik ve ticari seminerler, ürün sergileri ve ürün tanıtımları çerçevesinde sunulacaktır. Öncelikle yüzü aşkın sergi alanında katılımcı firmalar, temsilcisi oldukları kurum ve kuruluşlar ile birlikte müşterilerini ağırlayacaklardır.
Etkinliğimizde bu yıl, ilk kez “Kompozit Kariyer Günleri” düzenlemesi yer alacaktır. Kompozit Kariyer Günlerinde, üniversite son sınıfındaki öğrenciler, iş arayan sektör profesyonelleri, nitelikli eleman arayan sektör firmaları ile buluşma şansına kavuşacaklardır. Etkinliğimizde bu yıl yine ilk kez Türk Kompozit Sektörünün duayen isimleri sektörün yenileri ile tecrübelerini, yaşadıklarını ve tavsiyelerini “Tecrübe Konuşuyor” programı çerçevesinde paylaşacaklardır. Etkinliğe katılma olanağı bulamayan start-up firmaları da bu Etkinliğimizde kendilerine ayrılan bölümde faaliyetlerini, ürünlerini ve hedeflerini sergileme ve tanıtma fırsatı bulacaklardır. Daha önceki etkinliklerimizde de yer alan “Kompozit Ödülleri” geleneğimiz bu kez farklı bir formatta devam ettirilecektir. Ödüller Etkinliğimizin 2. gününün gecesinde düzenlenecek olan Kokteyl sırasında sektör mensubu sahiplerine takdim edilecektir. Bu etkinliğimizde kompozit sektörünün yeni, inovatif ve yaratıcı örnekleri “Kompozit Ürün Dünyası” bölümünde sergilenecektir. Ayrıca Etkinlikte yer alan kurum ve kuruluşlar Etkinliğin “Basın Köşesi”‘nde bülten ve dökümanlarını ziyaretçiler ile buluşturabileceklerdir.
Daha önceki fuarlarımızdan edindiğimiz bilgi birikimi ile en iyisini gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz etkinliğimiz katılımcılara öncelikle Türkiye’nin yükselen bir sektöründe yer almanın ve güçlerimizi birleştirerek sektörün en güçlü tanıtımını yapmanın fırsatını sağlayacaktır. Katılımcılar, yerel ve bölgesel kullanıcılarla bir araya gelecek, ürünlerini, hizmetlerini sunma, sağlıklı iş ilişkileri geliştirme şansına sahip olacaklardır.
Son yerleşim planı aşağıdaki linkde yer almaktadır.
Sizleri bu etkinliğimizde katılımcı veya ziyaretçi olararamızda görmek gücümüze güç katacaktır.